Góry Izerskie

Wielka Izera

Wielka Izerska Łąka

Zobacz także

Polecane

 • Krzysztof 'FAX' Fokt – Wiadomości z przeszłości
 • start » Chatka Górzystów

  CHATKA GÓRZYSTÓW

  To najważniejszy punkt na mapie Łąki, bo... jedyny dom. Ponieważ okolica jest niezbyt gościnna i po polskiej stronie mamy tylko 3 miejsca w górach gdzie można się ogrzać i coś zjeść - schronisko Na Stogu Izerskim, Stacja Turystyczna Orle i oczywiście Chatka Górzystów (może wkrótce przybędzie schronisko na Wysokim Kamieniu) - jest nieocenioną oazą na świerkowym pustkowiu

  CHATKA GÓRZYSTÓW

  Dawna Nowa szkoła - dzisiejsza CHATKA GÓRZYSTÓW

  Jak "reklamują" Chatkę sami gospodarze: Nie ma tutaj wygód i z pewnością nie spodoba się to miejsce osobom lubiącym luksusy. Prąd pojawia się od wielkiego święta lub wcale (co dużo osób traktuje jako plus), jako oświetlenie służą świeczki lub latarki, a w piecach trzeba palić samemu. Ceny noclegów są niskie, a atmosfera jaka tutaj panuje wynagradza wszystkie niewygody.
  Chatka czynna jest cały rok. Miejsc jest 40 (bez kompresji), warto więc wcześniej zaklepać sobie miejsce, gdyż czasami naprawdę jest ciasno. Jest też kominek i miejsce na ognisko - można posiedzieć z gitarą i przyjaciółmi (których łatwo tu poznamy, przebywa tu bowiem raczej ściśle określone grono do którego i ty możesz wstąpić), strumyk do mycia, kuchnia turystyczna jeśli ktoś lubi gotować, no i oczywiście słynne naleśniki do zjedzenia.

  Wnętrze Chatki Górzystów

  Przytulna izba w Chatce to dawna szkolna klasa

  Chatkę Górzystów odwiedzić oczywiście trzeba. Ponieważ jest to miejsce wyjątkowe - nie skończy się na jednej wizycie. Zwłaszcza jeśli jesteś turystą zimowym i po Izerach poruszasz się na biegówkach. Biegnąc Trasą "Hala Izerska" czy też w ogóle drogą z Orla na Izerską Łąkę bądź na Polanę Izerską, po prostu trzeba na chwilę przystanąć.

  W Chatce spędzić możemy również noc sylwestrową. Szczegóły poznacie telefonując do Państwa Polańskich - gospodarzy Chatki. Poniżej zamieszczamy "namiary":

   "Chatka Górzystów" Wiesława & Sławomir Polańscy
  • Hala Izerska 1,
  • 59-850 Świeradów-Zdrój
  • Skr. poczt. 31,
  • tel. 757 532 533
  • kom. 607 426 998
  • chatkagorzystow@o2.pl

  Zobacz także

  drukuj

  Warto wiedzieć

  Izerska Baza Turystyczna »

  izerska baza turystyczna

  Tanie schronisko?

  IZERSKA BAZA TURYSTYCZNA! - setki ofert dla każdego turysty!

  Kwatery w górach, domki w górach, noclegi w górach, apartamenty i hotele w górach, pensjonaty w górach, noclegi góry, agroturystyka...

   

  realizacja: www.lipin.art.plLipin

   «start | góra | « cofnij

  www.izera.pl